Kursy na wózki widłowe
Zadzwoń do nas +48 793 005 828
Warunki stawiane kandydatom:
ukończone 18 lat
stan zdrowia umożliwiający pracę na stanowisku operatora wózków jezdniowych podnośnikowych, potwierdzony stosowanym stanem zdrowia
Cel szkolenia na wózek widłowy:
Kurs na wózek widłowy obejmuje:
- zajęcia teoretyczne
- praktyczną naukę jazdy na wózkach widłowych
- przekazanie materiałów szkoleniowych
- przeprowadzenie egzaminu
- wydanie uprawnień
Po ukończeniu kursu na wózek widłowy uczestnik uzyskuje zaświadczenie kwalifikacyjne potwierdzające uprawnienia:
- bezterminowe uprawnienia operatora wózków – dotyczy wszystkich typów wózków
- bezpiecznej obsługi/wymiany butli gazowych w wózkach jezdniowych
Dlaczego warto przyjść na kurs operatora wózka widłowego do BHP Praktyk:
- dogodne terminy, szybka realizacja, najbardziej atrakcyjna cena kursu
- dzięki wykwalifikowanej kadrze, osiągneliśmy niemal 100% zdawalność
- organizujemy kursy na wózki widłowe przez cały rok,
- cena egzaminu uwzględniona w cenie kursu
- zajęcia prowadzone w godzinach popołudniowych – możliwość pogodzenia kursu z pracą zawodową
Kurs na wózki widłowe dla firm – BHP Praktyk:
- możliwość przeprowadzenia szkolenia na miejscu u zleceniodawcy
- ustalane indywidualnie ceny za przeprowadzenie kursu
- możliwość uzgodnienia indywidualnej daty rozpoczęcia oraz długości trwania kursu.
Umów się z nami na szkolenie na wózek widłowy +48 793 005 828
Masz jakieś pytania?
Skontaktuj się z nami
Kurs na wózek widłowy
Dodatkowe uprawnienia do kierowania specjalistycznymi pojazdami z pewnością podniosą Twoją wartość na rynku pracy. W dzisiejszych czasach warto wyróżnić się z tłumu chętnych do podjęcia zatrudnienia kandydatów. Każde dodatkowe umiejętności zwiększą szansę na dostanie dobrej pracy, dlatego warto poszerzać zakres swoich kwalifikacji. Kurs na wózki widłowe jest świetnym wyborem dla osób, które szukają zatrudnienia na halach produkcyjnych, fabrykach, w logistyce lub przy rozładunku towaru, ponieważ w każdym z tych miejsc ładowarki teleskopowe to codzienność. Jeśli się dobrze przyjrzeć, oferta zatrudnienia w tych dziedzinach jest szeroka, jednak pracodawcy coraz częściej wymagają dodatkowych umiejętności potwierdzonych na piśmie. Ponadto kurs na wózki widłowe otwiera drzwi do kariery u firm zagranicznych, ponieważ uprawnienia te ważne są nie tylko w Polsce, ale i innych krajach europejskich. Certyfikat potwierdzający uprawnienia może być wydany również w języku niemieckim i angielskim. Dobrze wykwalifikowany fachowiec za granicą to gwarancja dobrej pracy i płacy. W krajach, które wciąż prężnie się rozwijają, operator z uprawnieniami na wózki widłowe jest na wagę złota. Kolejnym bardzo dużym plusem jest to, że kursy na wózki widłowe pozwalają uzyskać bezterminowe uprawnienia. Oznacza to, że nie będzie konieczności, aby ponownie przechodzić kurs lub egzamin, nawet po kilkuletniej przerwie.
Jak wygląda kurs na wózek widłowy?
Kurs obsługi wózków widłowych może różnić się w zależności od oferty firmy, która go prowadzi. Są jednak pewne stałe elementy i zagadnienia, do których musi się dostosować każda z firm. Pamiętaj, że do wykonywania zawodu kierowcy potrzebne jest aktualne zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań. Badania często są w ofercie firmy, która prowadzi kurs. Jest to bardzo ważny element, bez którego nie będziesz w stanie uzyskać uprawnień.
Kurs na wózki widłowe przekazuje wiedzę z zakresu budowy i działania urządzeń oraz poszczególnych mechanizmów. Dowiesz się również o stateczności pojazdów, nauczysz się jak prowadzić wózki widłowe, jak sterować jego mechanizmami oraz jak jak je konserwować. Ponadto powiemy Ci, jak postępować w razie awarii oraz nieszczęśliwego wypadku. Nasz kurs na wózki widłowe da Ci wszystkie informacje i przekaże niezbędną wiedzę do wykonywania tej pracy.
Ośrodek zapewnia wszelkie potrzebne materiały, a cały program szkolenia zatwierdzony jest przez Urząd Dozoru technicznego.
Ile kosztuje kurs na wózki widłowe?
Opłata za kursy na wózek widłowy zazwyczaj nie przekracza kilkuset złotych. Jest to naprawdę świetna okazja do podniesienia swoich kwalifikacji zawodowych w stosunkowo niskiej cenie. Bowiem korzyści wynikające z uzyskania uprawnienia do kierowania wózka widłowego są znacznie większe niż cena, którą należy zapłacić za kurs.
Istnieją 3 rodzaje uprawnień na wózki widłowe:
- kategoria III WJO – uprawnia do obsługi wózków jezdniowych podnośnikowych prowadzonych i zdalnie sterowanych,
- kategoria II WJO – uprawnienie na wózki jezdniowe podnośnikowe z wyłączeniem specjalizowanych,
- kategoria I WJO – uprawnia do obsługi wózków jezdniowych, w tym specjalizowanych.
Przed rozpoczęciem kursu na wózki widłowe warto dowiedzieć się, którą kategorię obejmuje szkolenie, aby upewnić się, że cena jest adekwatna do oferowanych korzyści. Kolejną sprawą, na którą należy zwrócić uwagę, jest przeprowadzenie szkolenia z wymiany butli gazowej. Istnieją dwa rodzaje wózków widłowych – elektryczne oraz gazowe. Te drugie wymagają od operatora wymiany butli gazowej. Jest to czynność nieskomplikowana, jednak ze względu na właściwości palne propanu-butanu, powinna być wykonana przez osoby odpowiednio do tego przeszkolone. Musisz wybrać z oferty, jaki zakres kursu Cię interesuje.
Kurs na wózki widłowe to niewątpliwie kusząca propozycja. Jego cena jest nieduża, w porównaniu do innych specjalistycznych pojazdów, a uzyskane umiejętności można wykorzystać w wielu sektorach pracy.
Ile trwa kurs na wózki widłowe?
Według wytycznych, które reguluje Urząd Dozoru Technicznego, kursy na wózki widłowe powinny trwać minimum 35 godzin według programu głównego i ewentualnie 4 godziny według programu uzupełniającego.
UDT zaleca, aby każdy kurs zacząć testem określającym wiedzę kursantów. Wynik uzyskany powyżej 60% zwalnia kandydata z udziału w zajęciach według programu uzupełniającego. Osoby, które uzyskały wynik poniżej 60% muszą odbyć dodatkowe lekcje uzupełniające.
Kursy na wózki widłowe dzielą się na dwie części – teoretyczną, która trwa około 25 godzin lekcyjnych (45 minut) oraz praktyczną, która trwa 10 godzin. Dodatkowo, osoby z wcześniej wspomnianym wynikiem testu poniżej 60%, będą zobowiązane do dodatkowych 2 godzin teorii z zakresu mechaniki i elektrotechniki, jako program uzupełniający.
Podany czas to minimalna liczba godzin, kurs może być dostosowany do indywidualnych preferencji klienta. Jeżeli będzie taka potrzeba, można zwiększyć tę liczbę, a co za tym idzie, zwiększona zostanie również cena.
Kiedy kurs się zakończy, nadchodzi czas na egzamin. Aby do niego przystąpić należy złożyć wniosek do UDT oraz uiścić wpłatę egzaminacyjną. Czas oczekiwania na jego odbycie waha się od 2 do 3 tygodni. Tyle samo czeka się również na wydanie dokumentu uprawniającego prowadzenie wózków widłowych. W związku z tym, do trwania kursu należy doliczyć czas niezbędny na dopełnienie wszystkich potrzebnych formalności, zazwyczaj jest to około miesiąca. Aby uniknąć niepotrzebnych błędów, które mogłyby przeciągnąć oczekiwanie, oferujemy kursantom pełne wsparcie przy wypełnianiu wniosków.
Jak wygląda egzamin?
Egzaminy prowadzone przez komisję UDT składa się z 5 pytań ustnych. Dwa z nich dotyczą tematów ogólnych, natomiast pozostałe trzy dziedzin specjalistycznych. Pytania są dostosowane odpowiednio do kategorii uprawnień, o które się staramy. Aby zaliczyć część teoretyczną, trzeba odpowiedzieć przynajmniej na jedno pytanie ogólne oraz dwa specjalistyczne, natomiast cały egzamin teoretyczny nie trwa dłużej niż 1 godzinę.
Praktyczna część egzaminu następuje po uzyskaniu pozytywnego wyniku z teorii. Polega ona na wykonaniu zleconych przez komisję zadań.
Kursant zaraz po zakończeniu części praktycznej dostaje wiadomość o pozytywnej lub negatywnej ocenie przez komisję. Dokument uprawniający do prowadzenia wózka widłowego odbiera się 2 – 3 tygodnie po zdanym egzaminie.
Zdawalność u osób, które przeszły kurs na wózki widłowe wynosi blisko 100%. Pamiętaj, by się nie denerwować i być pewnym swoich umiejętności.
Kto może przystąpić do kursu i egzaminu z obsługi wózków widłowych?
Aby otrzymać uprawnienia na wózki widłowe należy mieć skończone 18 lat. Ponadto wymagane jest aktualne orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do wykonywania zawodu kierowcy.
Kurs na wózki widłowe to solidna podstawa, która pomoże w uzyskaniu pozytywnego wyniku na teście. Wiedza teoretyczna i praktyczna jest niezbędna do zdania egzaminu oraz bezpieczeństwa w późniejszej pracy.
Uprawnienia na wózki widłowe ważne są na terenie zakładu lub miejsca pracy, w którym operator dostał pozwolenie na poruszanie się nimi. Jeżeli kierowca będzie chciał prowadzić wózki podczas rozładunku, na przykład na ulicy, powinien posiadać również prawo jazdy – w tym wypadku kat. B.
Jeżeli pracujesz już przy produkcji, na magazynie, w fabryce lub innym miejscu wykorzystującym do pracy wózki widłowe, spytaj pracodawcę o możliwość odbycia szkolenia. Firmy cenią sobie lojalnych pracowników i bardzo często sponsorują im kurs. Nasza firma oprócz szkoleń dla osób indywidualnych, organizuje również kursy dla większych, zorganizowanych grup.
Ukończ kurs HDS operatora żurawia
Kurs HDS zakończony egzaminem uprawnia do obsługi żurawi samochodowych typu HDS przenośnych – obsługi żurawi przeładunkowych, przewoźnych lub leśnych. Cel kursu HDS to przygotowanie kursanta zarówno do pracy na maszynach, jak i pomoc w zdobyciu pozytywnego wyniku na...
Kurs wózków widłowych 2023 – zdobądź uprawnienia!
Kurs wózków widłowych to program szkolenia, który umożliwia uczestnikom nauczenie się obsługi wózków widłowych w bezpieczny i prawidłowy sposób. Sprawdź jak wygląda kurs, egzamin oraz zdobycie uprawnień na zostanie operatorem wózka widłowego w 2023 roku. Wózki...
Jakie są rodzaje wózków widłowych?
Wózki widłowe stanowią najpopularniejszy środek transportu wewnętrznego. Są podstawowym elementem wyposażenia każdego magazynu. Każda firma powinna dobrać sprzęt pod kątem tego, do jakich zadań będzie on wykorzystywany. Jakie są rodzaje wózków widłowych? Jakie są...