Odpowiedzialne zadania, takie jakim jest niewątpliwie transport towarów za pomocą wózka widłowego, wymaga wykwalifikowanych pracowników. W świetle prawa niezbędne są nie tylko wiedza i umiejętności, ale również stosowne pozwolenia. W celu uzyskania uprawnienia, w mieście Gdynia, organizowane są szkolenia i kursy na wózki jezdniowe. Stosunkowo niedługi i interesujący program pomoże każdemu zainteresowanemu zdobyć dokumenty będące przepustką do podjęcia pracy w zawodzie operatora wózków jezdniowych. Dla osób zainteresowanych podajemy poniżej więcej informacji na temat samego kursu, jego przebiegu oraz cen.

Kurs na wózki widłowe początkiem kariery

Nabywanie nowych umiejętności zawsze sprzyja znalezieniu lepszej, dobrze płatnej pracy. Poszerzanie kompetencji leży zatem w interesie nie tylko pracodawcy, ale również pracownika. Kurs na wózki jezdniowe w Gdyni również pomaga osiągnąć wspomniane cele. Samodzielne zdobycie uprawnień UDT daje bowiem możliwość pracy nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Wynika to z faktu, że wymagane przez polskie prawo licencje Urzędu Dozoru Technicznego są uznawane przez większość europejskich krajów. Istnieje możliwość uzyskania ich w języku angielskim czy niemieckim, dzięki czemu droga do pracy na obczyźnie stanie się krótsza i prostsza. Warto zaznaczyć, że posiadanie stosownych dokumentów jest argumentem na korzyść pracownika już podczas ustalania warunków pracy w nowym miejscu. Dzieje się tak dlatego, że firma nie ponosi dodatkowych kosztów, a także nie traci czasu oczekując na pracownika.

Przyciągnij pracowników – kurs operatora wózków jezdniowych dla firm

W dobie problemów ze znalezieniem personelu roboczego, atutem są bonifikaty. Mogą one przyjmować różną formę, ale w interesie tak firmy, jak i pracownika jest oferowanie dokształcania zawodowego. Bezpłatne szkolenia na operatora wózka widłowego dla nowych kandydatów mogą pomóc już na początku zbudować zaufanie potencjalnych pracowników i stworzyć więź z pracodawcą. Z drugiej strony, przy brakach kadrowych, może zaistnieć potrzeba przekwalifikowania części personelu. W takiej sytuacji Gdynia może liczyć na pomoc firmy organizującej szkolenia na wózki widłowe i suwnice. Co istotne, kurs może zostać przeprowadzony w dowolnym miejscu, a także z wykorzystaniem sprzętu, którym kursanci będą posługiwać się w przyszłości.

Kursy indywidualne i zbiorowe – Gdynia

Wymagane przez UDT szkolenia można zdobyć samodzielnie zapisując się na kurs obsługi wózka widłowego telefonicznie, mailowo lub w siedzibie firmy. Dla firm korzystających z takich urządzeń opłacalne jest też zorganizowanie szkolenia po zebraniu pewnej liczby kandydatów. Tego typu rozwiązanie ma kilka zalet:

 • niższą cenę
 • większa możliwość doboru personelu z którym chce się pracować.

Selekcja kandydatów może nastąpić po okresie próbnym. Sytuacja pracodawcy w tym wypadku jest korzystniejsza, niż wtedy, kiedy musi przyjmować każdego, który zgłosi swoją kandydaturę.

Kurs obsługi wózków jezdniowych – kto może skorzystać?

Wymagania stawiane przyszłym operatorom nie są skomplikowane, wymagają jednak spełnienia kilku warunków. Należą do nich:

 • ukończone 18 lat
 • wykształcenie minimum podstawowe
 • badania lekarskie potwierdzające zdolność pracy jako kierowca.

Warto zwrócić uwagę, że wśród wymagań nie pojawia się prawo jazdy. Nie jest ono bowiem wymagane w wypadku osób poruszających się jedynie po drogach zakładowych. Staje się niezbędne dopiero podczas przemieszczania się po drogach publicznych. Stosunkowo niskie wymagania nie oznaczają bynajmniej, że praca nie wymaga specjalnych umiejętności. Można je jednak nabyć podczas kursu na wózki jezdniowe. Szkolenie to pozwala zdobyć zarówno wiedzę teoretyczną jak i praktyczną.

Czego dowiem się na kursie na wózki widłowe?

Zakres materiału obejmuje rozmaite zagadnienia bezpośrednio związane z pojazdem, jego budową, czynnościami wykonywanymi podczas pracy czy zasadami BHP. Nieodłączną częścią każdego szkolenia jest również część praktyczna. Pozwala nie tylko nauczyć się poruszania po hali i przenoszenia ciężarów, ale również konserwacji wózka. Kurs na wózki widłowe i suwnice jest najlepszym dowodem na to, że nauka rzeczy praktycznych nie musi być długa i nudna. Oto kilka tematów części teoretycznej:

 • typy wózków
 • budowa pojazdów
 • czynności kierowców – operatorów przed rozpoczęciem i po zakończeniu pracy
 • czynności pracownika podczas wykonywania obowiązków
 • wiedza z zakresu ładunkoznawstwa
 • BHP.

Trudno wyobrazić sobie, żeby operator – kierowca nie znał tych tematów. Ich opanowanie pomaga podczas przygotowywania się do egzaminu UDT.

Ile kosztują kursy na wózki widłowe w Gdyni?

Ceny w Gdyni nie odbiegają znacząco od innych miast. Potrzebne uprawnienia można tutaj uzyskać już za kilkaset złotych. W uprzywilejowanej pozycji są firmy składające zamówienia na większą ilość szkoleń. Indywidualna wycena takiego kursu może się okazać szczególnie atrakcyjna. Niemniej, dla osób chcących zdobyć zezwolenie prywatnie, cena również będzie przystępna.

Podsumowując, uprawnienia UDT pozwalające pełnić funkcję operatora są dostępne dla każdego w Trójmieście. Program szkoleń obejmuje wszystkie elementy związane z BHP i czynnościami wykonywanymi podczas pracy. Ten kurs jest przeznaczony dla Ciebie.