Choć rynek pracy co i raz napotyka na swojej drodze różnego typu przeszkody, to nie da się ukryć, że istnieje co najmniej jedno stanowisko, które z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno wśród osób bezrobotnych, jak i tych które są gotowe całkowicie się przebranżowić bądź zdobyć zupełnie nowe uprawnienia.

O czym mowa? Oczywiście o kursach na wózki widłowe w Toruniu, które przygotowują do pracy na stanowisku magazyniera, osoby zajmującej się transportem ładunków, a także wykonywania zadań z jakimi codziennie musi zmierzyć się operator wózków widłowych pracujący w wielkopowierzchniowych sklepach spożywczych czy też budowlanych. Tak duże możliwości co do miejsca zatrudnienia sprawiają, że wiele osób zastanawia się czy szkolenia uczące obsługi wózków widłowych organizowane w całej Polsce faktycznie mają sens, dlatego też dziś postaramy się rozwiać wszelkie ewentualne wątpliwości.

Rodzaje szkoleń na wózki widłowe

Jeszcze zanim podjęta zostanie decyzja o zapisie na kurs dla operatorów wózków warto nieco zgłębić temat tego typu maszyn, które dzielą się na różnego typu rodzaje nie tylko pod względem budowy i poszczególnych funkcji, ale również w kwestii napędu.

Wśród najczęściej spotykanych (i zarazem wykorzystywanych) wózków jezdniowych możemy wymienić wózki elektryczne, benzynowe oraz z napędem wysokoprężnym, które odróżniają się od siebie możliwościami potencjalnego zastosowania oraz naturalnie charakterystycznymi cechami. Nie jest to jednakże jedyny podział, w zależności od swojej konstrukcji wózki widłowe dzielą się bowiem również na wózki ciągnikowe, podnośnikowe, unoszące, naładowne, a także wózki widłowe wyposażone w ładowarki teleskopowe.

Każdy z przyszłych operatorów ubiegających się o zdobycie uprawnień UDT decydując się więc na dany kurs na wózki widłowe powinien więc uprzednio sprawdzić czy interesujące go szkolenie faktycznie pozwoli na obsługę wszystkich rodzajów wózków (a więc kurs na wózek na kategorię I WJO), czy też po jego ukończeniu oraz zaliczeniu egzaminu zdobyte uprawnienia pozwolą wyłącznie na obsługę najprostszych modeli.

Kurs na operatora wózka widłowego – kto może się na niego zapisać?

Dobra wiadomość dla każdej osoby, która chciałaby zapisać się na szkolenie dla operatorów wózków jezdniowych, gdzie kursanci uczą się również wymiany butli z gazem, jest taka, że aby uzyskać komplet niezbędnych uprawnień nie trzeba spełnić bardzo wygórowanych wymagań.

Zapisu na kurs na wózki widłowe może dokonać każdy kto:

 • ma ukończony 18 r. ż.;
 • posiada wykształcenie minimum podstawowe;
 • może pochwalić się dobrym, aktualnym stanem zdrowia poświadczonym przez dokumenty sporządzone przez lekarza;
 • nie ma problemów ze słuchem, a także dużej wady wzroku;
 • ma komplet niezbędnych badań lekarskich;
 • odznacza się dobrą sprawnością psychoruchową;
 • nie boryka się z zaburzeniami emocjonalnymi, chorobami psychicznymi oraz innego typu dolegliwościami, które mogłyby mieć wpływ na bezpieczeństwo pracy wykonywanej na terenie firmy;

Kurs obsługi wózków i wymiany butli gazowych – zalety

Choć zaświadczenie o zdobytych, niezbędnych do wykonywania zawodu uprawnieniach wydawane przez Urząd Dozoru Technicznego samo w sobie jest już dobrą motywacją do zapisania się na kurs na wózek widłowy, to jednak nie oszukujmy się, wiele osób nie uzna tego za wystarczający powód aby skorzystać z tego rodzaju szkolenia.

Jeżeli Ty również rozważasz zapisanie się na szkolenie na wózki widłowe Toruń, jednak wciąż wahasz się czy to aby na pewno dobra decyzja i czas włożony w dodatkową naukę faktycznie przyniesie oczekiwane rezultaty, to koniecznie zapoznaj się z poniższą listą, na której znajdziesz liczne zalety płynące z uczestnictwa w jednym z kursów na wózki widłowe odbywających się na terenie naszego rejonu jakim jest województwo kujawsko pomorskie.

Możliwość podjęcia pracy jako operator za granicą

Jedną z największych zalet, które przemawiają za tym by jak najszybciej zapisać się na kurs na wózki widłowe, w skład których wchodzi również wymiana butli z gazem, jest fakt, że uprawienia UDT zdobyte poprzez zaliczenie egzaminu w mieście takim jak Toruń, Włocławek, Bydgoszcz, czy też w innym dowolnym miejscu w całej Polsce, stwarzają możliwości podjęcia pracy nie tylko na terenie naszego kraju, ale również w innych państwach członkowskich Unii Europejskiej.

Zdobywając niezbędne uprawnienia możesz więc liczyć na zatrudnienie w takim mieście, jak chociażby Berlin, Londyn. Manchester, Dublin, czy też Amsterdam, gdzie operator wózka widłowego z napędem elektrycznym, akumulatorowym, gazowym lub silnikowym może liczyć na znacznie większe zarobki niż w Polsce, a dodatkowym plusem jest w tym przypadku także możliwość kontaktu z językiem obcym.

Więcej uprawnień to więcej pieniędzy

Kolejną zaletą, o której zdecydowanie warto wspomnieć jest fakt, że kurs na wózki widłowe to nie tylko inwestycja we własny rozwój, ale również w posiadane kompetencje, a te jak powszechnie wiadomo odgrywają ogromną rolę na rynku pracy. Zwłaszcza wówczas wtedy, gdy nie brakuje konkurencji.

Nagminnie powtarzającą się sytuacja jest, gdy na kurs na wózki jezdniowe zapisują się osoby, które pomimo usilnych prób nie mogły znaleźć dotąd odpowiedniej dla nich pracy, a po zakończeniu szkolenia i po zaliczeniu odbywającego się na koniec kursu testu (egzamin UDT) mogą one przebierać w ofertach od najsłynniejszych firm znanych ze swojej renomy oraz atrakcyjnych warunków zatrudnienia oferowanych dla każdego operatora.

Dodatkowo w razie wystąpienia ewentualnej kryzysowej sytuacji na rynku pracy, decydując się na szkolenie z obsługi wózków jezdniowych kategorii I WJO lub II WJO, można zrobić użytek z nabytych uprawnień i dzięki nim dorabiać sobie na stanowisku operatora do czasu, gdy wymarzona posada w końcu będzie dostępna.

Niezbyt wygórowana cena kursu na wózek widłowy

Jednym z powodów przez które szkolenia z zakresu obsługi wózków widłowych oraz wymiany butli gazowych cieszą się tak dużym powodzeniem jest to, że zajęcia te nie są tak drogą inwestycją jakby mogło się to wydawać.

Choć firmy oferujące ten rodzaj kursów porozsiewane są po całej Polsce i można odnotować różnice w cenie w zależności od wielkości miasta, ilości dostępnej konkurencji oraz programów z jakich składają się kursy, to w większości przypadków szkolenie dal przyszłych operatorów wózka widłowego nie przekracza kwoty 600 złotych. Biorąc pod uwagę fakt, że zdobyte podczas szkolenia umiejętności oraz wiadomości chociażby z zakresu BHP (takie jak np. prawidłowa wymiana butli zawierającej propan butan) będą wykorzystywane w codziennej pracy, a egzamin odbywający się przed komisją Urzędu Dozoru Technicznego nadaje wieloletnie uprawnienia do wykonywania zawodu zdecydowanie warto przeznaczyć część domowego budżetu na wspominane szkolenie.

Poznanie wszelkich niezbędnych wiadomości z zakresu ładunkoznawstwa oraz innych wymaganych czynności operatora

Dlaczego warto zdecydować się na kurs na wózki widłowe? Ponieważ to właśnie w czasie zajęć prowadzonych przez ekspertów z wieloletnim doświadczeniem zgłębisz takie kwestie jak:

 • Dostępne rodzaje stosowanych wózków;
 • Budowa wózka widłowego;
 • Wiadomości z zakresu ładunkoznawstwa;
 • Czynności operatora przed rozpoczęciem, w trakcie oraz po zakończeniu pracy;
 • Wiadomości o dozorze;
 • Niezbędne przepisy BHP;

a dodatkowo będziesz miał szansę sprawdzić czy przekazane podczas szkolenia informacje odnajdują zastosowanie w rzeczywistości i przekonasz się czy Ty i wózek widłowy tworzycie zgrany duet na zajęciach praktycznych, które odbywają się w naturalnych warunkach z jakimi na co dzień zmagają się wszystkie osoby zatrudnione na stanowisku operatora tego rodzaju maszyn.

Nauka prawidłowej obsługi wózków i wymiany butli z gazem zgodnie z przepisami BHP

Obawiasz się, że przewidziana ilość zajęć praktycznych stanowiących część kursu obsługi wózka widłowego nie wystarczy Ci do zaliczenia egzaminu i zdobycia wymaganego do pracy dokumentu jakim jest certyfikat?

Jeżeli tylko to powstrzymuje Cię przed zapisem na kurs, to z pewnością ucieszy (i uspokoi) Cię fakt, że niemal wszystkie firmy oferujące szkolenia na wózek widłowy w Toruniu, w języku angielskim oraz w języku polskim, w razie potrzeby zapewniają swoim kursantom dodatkowe godziny nauki jazdy, w czasie których możesz ćwiczyć nowe umiejętności tak długo aż poczujesz się na tyle pewnie by zdobyć upragnione uprawnienia zawodowe i śpiewająco zdać egzamin przed komisją UDT.

Kurs na wózki widłowe Toruń, Bydgoszcz, Włocławek? Zapraszamy na zajęcia oferowane przez nas ośrodek szkoleń!

Zamieszkujesz Włocławek, Toruń, Bydgoszcz lub inne miasto województwie kujawsko-pomorskim? Szukasz cenionej i doświadczonej firmy oferującej kurs na wózki widłowe w bardzo atrakcyjnych warunkach? Postaw na ekspertów, którzy dzięki wieloletniej pasji oraz nieustannej inwestycji we własny rozwój stworzyli jedno z najbardziej znanych centrum szkoleniowych Toruń, które specjalizuje się m.in. właśnie w organizowaniu kursów na wózki widłowe!

Dlaczego warto zdecydować się na kurs oferowany przez nasz ośrodek? Ponieważ w codziennej pracy stawiamy na jakość oraz rzetelność, które sprawiają, że to właśnie zajęcia odbywające się w naszym centrum cieszą się licznymi, pozytywnymi opiniami zarówno byłych, jak i obecnych kursantów ceniących sobie esencjonalne programy idealnie dopasowane do indywidualnych wymagań.

Jesteśmy pewni, że dzięki ciekawej formie zajęć teoretycznych oraz nowoczesnemu sprzętowi wykorzystywanemu w czasie zajęć praktycznych nauka jazdy wózkami, jak i zgłębianie niezbędnej wiedzy będą czystą przyjemnością, a czas przeznaczony na kurs BHP pomoże zdobyć wymagane uprawnienia znacznie szybciej niżeli można by się tego spodziewać.

Na Toruń kurs na wózek widłowy zapraszamy zarówno osoby prywatne, jak i grupy zorganizowane, a także firmy, które chciałyby zafundować swoim pracownikom szkolenie zwiększające zakres ich kompetencji. Ponadto, w naszym ośrodku oferującym kurs na wózki widłowe w Toruniu istnieje możliwość zorganizowania zajęć w dowolnie wskazanym miejscu na terenie całego kraju – jeżeli jesteś zainteresowany skorzystaniem z takiej usługi, to koniecznie skontaktuj się z naszym biurem, które przekaże Ci wszelkie, niezbędne informacje.

Postaw na firmę pozytywnie wyróżniającą się na tle konkurencji i już dziś zapisz się na zajęcia, które pomogą Ci zdobyć pożądany certyfikat oraz zaświadczenie konieczne do pracy na wózkach wyposażonych w ładowarki teleskopowe, butle z gazem propan butan etc.