Kurs na wózek widłowy Tczew – uwaga, zmiana przepisów!

Praca na stanowiskach magazynowych to najczęściej zadania, wymagające umiejętności obsługi wózka jezdniowego, podnośnikowego. Popularny wózek widłowy znacznie ułatwia i usprawnia pracę, podnosząc i transportując duże ilości ściśle spakowanych towarów. Najpopularniejszy środek transportu bliskiego to urządzenie, które powinien obsługiwać każdy pracownik, którego celem jest awans w strukturach firmy oraz rzeczowe, zadaniowe podejście do swoich obowiązków pracowniczych. Jakie uprawnienia należy posiadać, aby pracowac jako operator wózka widłowego? Czy coś w tej kwestii się zmieniło?

Nowe przepisy dla uprawnionych operatorów:

Operatorzy wózków widłowych, zatrudnieni po 10 sierpnia 2018 r. powinni posiadać uprawnienia UDT na wózki jezdniowe. Jedynie potwierdzenie uprawnień, gdzie kurs zakończony jest egzaminem UDT gwarantuje postępowanie zgodne z prawem. Inne uprawnienia nie będą honorowane. Pracownicy, którzy zostali zatrudnieni przed 10 sierpnia b. r. jednak nie wcześniej niż 1 stycznia 2015 r. muszą uzyskać uprawnienia UDT na wózki jezdniowe. Praca na dotychczasowych zasadach, uwzględniających posiadane uprawnienia, możliwa jest do końca 2021 roku. Aby kontynuować zatrudnienie, trzeba będzie odbyć kurs na uprawnienia UDT oraz zdać egzamin.

Kurs na wózek widłowy Tczew:

Osoby, które zdecydują się na odbycie kursu w Tczewie, wśród ofert mogą wybrać taką, która zawiera dodatkowo szkolenie z zakresu wymiany butli gazowej, również obecnie wymagane. Jeżeli szkolenie UDT z obsługi wózka jezdniowego wydaje się atrakcyjne, przed zapisaniem się na kurs należy posiadać skończone 18 lat oraz wykształcenie minimalnie podstawowe. Szkolenie na wózek widłowy Tczew obejmuje część teoretyczną, na której słuchacze zgłębią techniczne szczegóły funkcjonowania wózka oraz praktyczną, gdzie pod czujnym okiem instruktora mogą szlifować praktyczne umiejętności. Kurs kończy się egzaminem UDT.

Jak wybrać najlepszą ofertę?

Jeżeli przy wyborze ofert kierujesz się ceną, w tym przypadku musisz znaleźć inne rozróżnienie, cena za kurs w Tczewie to koszt najczęściej rzędu 400 zł. Wybierając najlepszą ofertę edukacyjną, zwróć uwagę na dogodność terminów szkoleń oraz doświadczenie kadry instruktorskiej. Ważną kwestią będzie również ilość godzin praktycznych, dzięki którym Twoje nabyte umiejętności będą utrwalone. Koniecznie zapoznaj się ze statystykami zdawalności w punkcie szkoleniowym oraz terminami oczekiwania na egzamin UDT. Dogodny dojazd na szkolenie będzie dodatkowym atutem instytucji.