Branża transportowa jest prężna i bardzo szybko się rozwija. Mimo, iż miejsc pracy w branży tej nie brakuje to jednak zwykłe prawo jazdy nie jest wystarczające. Przydadzą się także odpowiednie kwalifikacje i kurs na HDS, czyli szkolenie na operatora hydraulicznego dźwigu samochodowego. Posiadając takie uprawnienia bez problemu znajdziemy pracę nie tylko w Polsce, ale także za granicą.

Co to jest HDS?

HDS to hydrauliczny dźwig samochodowy. Jest to bardzo praktyczny pojazd, ponieważ używa się go zarówno do transportu, jak i do rozładunku towaru. Szczególnie przydatny jest w branży budowlanej ze względu na bardzo duży ciężar oferowanych towarów.

Hydrauliczne dźwigi samochodowe to przydatne maszyny, jednak nie można ich obsługiwać bez specjalistycznego szkolenia – kursu na HDS. Maszyny te nie tylko są skomplikowane w obsłudze, ale także mogą okazać się niebezpieczne dla osób w ich pobliżu oraz dla samych użytkowników. Obecnie wiele mówi się o wypadkach spowodowanych niewłaściwym załadunkiem. W celu uniknięcia takich problemów, konieczne jest przeszkolenie pracowników albo zatrudnienie profesjonalnego operatora z kursem na HDS.

Komu przyda się kurs HDS?

Kursy HDS przydadzą się wszystkim, którzy mają uprawnienia do prowadzenia samochodów ciężarowych. Dzięki takim uprawnieniom kompetencje, a także pensja ulegają znacznemu zwiększeniu. Uprawnienia do obsługi dźwigów typu HDS są bardzo pożądane zwłaszcza w branży budowlanej, jednak wszystkie firmy, posiadające produkty wielkogabarytowe są zainteresowane pracownikami z takimi kwalifikacjami.

Na czym polega kurs?

Jak większość kursów, także kurs HDS składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Konieczne jest przejście przez szkolenie, które pokazuje podstawowe informacje o dźwigach samochodowych. Ważne jest poznanie wszystkich części dźwigu, sposobu działania oraz zasad konserwacji. Po zakończeniu zajęć teoretycznych mają miejsce zajęcia praktyczne, dzięki którym kursanci mają okazje wypróbować zdobytą wcześniej wiedzę teoretyczną. Całość kończy się egzaminem oraz nadaniem uprawnień.

Czy warto zrobić uprawnienia HDS?

Jeśli jesteśmy zainteresowani karierą w branży transportowej albo budowlanej to z pewnością warto rozważyć ukończenie kursu HDS. Może to być duży krok w naszej karierze. Dzięki takiemu uprawnieniu możemy być pracownikiem, który nie tylko może przetransportować towar z jednego miejsca w drugiej, ale także może zająć się jego załadunkiem oraz rozładunkiem. Pracodawcy są zadowoleni z pracowników, którzy posiadają szeroki wachlarz umiejętności, zwłaszcza w tak bardzo praktycznych branżach. Warto więc znaleźć odpowiednią firmę, dzięki której zdobędziemy uprawnienia pomagające nam rozwinąć karierę.