Kto stoi w miejscu ten się cofa. Tak wygląda maksyma współczesnego pracownika. Jeżeli stale nie zwiększamy swoich umiejętności, nie jesteśmy na bieżąco z kursami współcześnie używanych maszyn i urządzeń – szybko znajdą się chętni zająć nasze stanowisko. Dlatego chęć rozwoju ważna jest zarówno dla nas, jak i naszego szefostwo, które pragnie posiadać wyspecjalizowaną załogę. Świetnym sposobem na rozwój jest zdobywanie kolejnych uprawnień.

Po co kurs na suwnice?

Specjaliści, którzy posiadają wiele uprawnień są zdecydowanie bardziej poszukiwani przez pracodawców niż tylko podstawowe umiejętności. Także poziom ich wynagrodzenia jest większy, nie wspominając o możliwościach wyjazdu zagranicę. Obecnie wraz ze zdobywanie doświadczenia, bardzo ważne jest ciągłe zwiększanie swoich kwalifikacji. Skoro mamy papiery na wózki widłowe, to może czas na coś więcej? Np. suwnice?

Świat produkuje i wysyła coraz więcej towarów. Ich logistyka i transport to olbrzymia branża w której jest dobrze płatna praca. Kolejni specjaliści są mile widziani i stale poszukiwani. To jest znakomita przestrzeń zawodowa, którą warto wypełnić. Jednymi z najczęściej używanych urządzeń przeładunkowych są suwnice. A posiadanie uprawnień na te urządzenia i cenioną kwalifikacją zawodową.

Kursy na jakie suwnice?

Na początek warto wiedzieć, jakie są suwnice. Ich główny podział dokonywany jest ze względu na cechy konstrukcyjne. I tak wyróżniamy:

  • suwnice pomostowe natorowe – instalowane najczęściej w halach, poruszają się po pomostach i wyposażone są w cięgniki do podwieszania ładunków,
  • suwnice pomostowe podwieszone – wykorzystują tory jezdne, które są podwieszane pod konstrukcją budynku,
  • suwnice bramowe – najczęściej wykorzystywane na zewnątrz, składają się z pomostów umieszczonych na bocznych mostach, które łączą bramy.

Suwnice można również wyróżnić za pomocą rodzaju sterowania: ręczne, elektryczne, hydrauliczne, pneumatyczne czy sposobu ich sterowania – z kabiny, poziomu roboczego, zdalnie czy automatycznie. Jedno jest pewne. Ich obsługa wymaga profesjonalnego szkolenia zarówno teoretycznego jak i praktycznego.

Aby zdobyć uprawnienia, trzeba wybrać się na kurs na suwnice. Takie szkolenie trwa około 5 do 7 dni, a uzyskamy na nim wiedzę na temat konstrukcji tych urządzeń, ich obsługi, przepisów prawnych i przepisów BHP związanych z pracą na takim ciężkim sprzęcie. Każdy kurs kończy się egzaminem państwowym.

Kurs na suwnice pozwala zdobyć uprawnienia podzielone na dwie kategorie:

  • I S – suwnice, wciągniki i wciągarki w kategorii I W, sterowane z poziomu roboczego lub kabiny operatora, urządzenia z kategorii II S
  • II S – urządzenia sterowane z poziomu roboczego, wciągarki i wciągniki w kategorii II W oraz warsztatowe żurawie stacjonarne

Serdecznie zapraszamy do zrobienia kursu na suwnicę w naszej placówce. Wszystkie szkolenia są w atrakcyjnych cenach i kończą się egzaminem państwowym UDT. Szczegóły znajdą Państwo na naszej stronie www.kursnawozekwidlowy.pl w zakładce Szkolenia.