Kursy na wózki widłowe to w ostatnim czasie jedne z najpopularniejszych szkoleń, które są wybierane zarówno przez pracowników magazynów czy hipermarketów, jak i przez młode osoby rozpoczynające swoją przygodę na rynku pracy.
Dlaczego warto wyrobić uprawnienia na wózki widłowe?
1. Dodatkowe uprawnienia to dodatkowe pieniądze
Jednym z najważniejszych argumentów jest fakt, iż poprzez posiadanie dodatkowych uprawnień zyskuje się szansę na zarabianie znacznie większych pieniędzy. Wiele kursantów przychodzi na szkolenie nie posiadając zbyt dużych szans na rynku pracy. Po zakończeniu kursu okazuje się, iż mogą oni wybierać w ofertach pracy.
2. Możliwość pracy za granicą
Zrobienie kursu na wózek widłowy i zdanie egzamin Urzędu Dozoru Technicznego otwiera możliwość pracy w zawodzie operatora wózka w całej Unii Europejskiej. Dokumenty o ukończeniu kursu honorowane są prawie w całej Europie (wyjątek stanowi Norwegia, która nie jest państwem unijnym).
3. Wielość miejsc pracy
Posiadanie uprawnień na wózki oznacza, iż również w Polsce można szukać pracy w wielu bardzo różnych miejscach. Zwykle jest tak, iż określony zawód pozwala na wykonywanie pracy tylko i wyłącznie w jednej branży. W sytuacji operatora urządzeń transportu bliskiego wygląda to trochę inaczej. Wózki widłowe niezbędne są w magazynach oraz na halach – począwszy od malutkich dyskontów spożywczych, a skończywszy na przykład na sklepach meblowych.
4. Minimalne wymagania
Aby móc przystąpić do szkolenia na wózki należy spełnić tylko kilka podstawowych wymagań. Są to: ukończone 18 lat, wykształcenie podstawowe oraz posiadanie kompletu badań lekarskich i zezwolenia lekarza medycyny pracy do braku przeciwwskazań na wykonywanie pracy w zawodzie operatora.
5. Cena, na którą każdy może sobie pozwolić
Kurs na operatora wózka widłowego nie jest inwestycją drogą – ceny oscylują około 400 – 600 zł. Taki jednorazowy kurs daje uprawnienia na całe życie, dlatego rzeczywiście warto to brać pod uwagę. Taką sumę może uzbierać praktycznie każdy, zaś historia pokazuje przykłady ludzi, którzy nie mając nic, pożyczyli pieniądze na kurs, a następnie nie tylko bez problemu spłacili dług, ale zaczęli zarabiać realne pieniądze.
6. Elastyczne godziny kursu na wózek widłowy
W wielu miejscach szkoleniowych kursy można robić między 8 a 20, przez sześć dni w tygodniu. Można ćwiczyć każdego dnia i w czasie, który jest dla kursanta dogodny.
7. Uprawnienia na wózki widłowe bez ograniczeń
Uprawnienia na wózek widłowy dają prawo do bezterminowego korzystania z urządzeń transportu bliskiego czyli z wózków widłowych. Uprawnienia te są ważne bezterminowo, a to oznacza, iż kurs można zrobić teraz, a a pracę podjąć nawet po upływie kliku lat od momentu zakończenia kursu, ponieważ dokumenty będą wciąż aktualne.
Zrób kurs na wózek widłowy
Dzisiejszy rynek pracy jest bardzo dynamiczny, a pracownik musi dostosować się do tego, co aktualnie dzieje się w jego otoczeniu. Nawet jeśli ktoś posiada zatrudnienie w obecnej chwili, to jednak nie może być pewien jego stabilności.
Ciągłe podnoszenie kwalifikacji jest jedną z najbardziej godnych polecenia inwestycji w nasz własny rozwój. Jednym z takich łatwych do uzyskania certyfikatów jest kurs na operatora wózka widłowego. Mimo iż kurs z początku może wydać się trochę staromodny to operator wózka nadal jest liderem na współczesnym rynku pracy.